In 2030 mogen schepen gemiddeld 40 % minder CO2 uitstoten. Het CLINSH project wil de binnenvaart schoner maken. Voldoet uw bestaande schip? Of moet u nieuwe motoren kopen? Tauw is de aangewezen partij om alle schepen door te meten.
Voldoet u als schipper aan de eisen die per 2030 gesteld worden? Tauw meet de lucht op uw schip. Dan weet u welke vervolgstappen u eventueel moet nemen.
Wilt u weten of de motoren van uw schip aan de gestelde eisen voldoen en dus schoon genoeg zijn voor het CLINSH project? Tauw mag deze luchtmetingen op alle schepen uitvoeren. Het is de eerste keer dat er in Nederland zoveel schepen worden doorgemeten en vergeleken. Als groot advies- en ingenieursbureau hebben wij diverse experts, die u verder kunnen helpen met luchtmetingen op allerlei soorten schepen.
Daarnaast voeren we metingen uit naar emissie van schadelijke gassen en luchtverontreinigende deeltjes volgens de dienstinstructie 16 van het CCR (Centrale Commissie voor de Rijnvaart).
Om de metingen goed uit te kunnen voeren, is het belangrijk dat uw schip een eind vaart. Onze experts gaan dit stuk met u mee. Daarbij gaan we als volgt te werk:
Na deze halve dag aan meten, stellen we een rapport op. Aan de hand daarvan adviseren we u over de mogelijke vervolgstappen. Het is mogelijk dat u nieuwe motoren moet kopen, maar uw bestaande schip kan ook al voldoen aan de eisen. Vervolgstappen zijn dan niet nodig.
Leg uw vraagstuk voor aan onze experts, wij adviseren graag.